0,327
SkypeFacebookYouTubeGoogle+
Feedback

Mighty Cross Sounds: The Shabs (JAR)

date 13. srpna Začátek: 20:00
Koncert


Cena: nezadáno

místo Kde: Cross club Plynární 1096/23, Praha [Praha]

fb Facebook


Další z večírků pod vlajkou festivalu Mighty Sounds a cross][club proběhne opravdu v pozitivním duchu folku a folkpunku až z daleké JAR.

Kapela The Shabs z Cape Townu v Jihoafrické republice strhla minulý rok na Mighty Sounds přes velice brzkou hrací hodinu celou Lucky Hazzard Stage k tanci a následně pěkně rozštípala pražskou afterparty. Pokud vám název nic moc neříká, není se čemu divit. Folk/punková dvojice (nyní trojice) se musela kvůli politické korektnosti, která je v JAR naprosto na jiné úrovni než u nás, přejmenovat z původních The Shabeen na The Shabs.

Jen pro zajímavost název Shabeen odkazuje na "nalejvárny", dost často nelegální místa, kam mladší generace v JAR chodívá pít, i když ještě nejsou plnoletí (toť původní idea spojena se jménem úhlavní postavy kapely Jona Shabana). Název těchto podniků je historicky také ale spojen s místy, kam chodili propít svou výplatu černoští dělníci, kteří díky alkoholismu nezřídka pracovali pro bílé šéfy za minimální mzdu či pouze za alkohol. Vzhledem k mnohým narážkám na tuto spojitost se kapela přejmenovala.

VSTUP: Zdarma
Support: TBA

Akce přidána: 10.8.2017 | Autor: lorenzo | Počet založených akcí: 265
Přiřazené stránky: Cross club
SDÍLET TUTO AKCI:
Sdílet na Rockface

Sdílet tuto akci na Rockface